Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Gestaş personelleri, Çanakkale Valimiz, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Orhan Tavlı’nın da yer aldığı kahvaltı programında bir araya geldi. Ramazan Bayramı tatili yoğunluğunu ek seferler ve saatsiz seferlerle, gece gündüz demeden özverili bir çalışmayla geride bırakan personellerimiz, Genel Müdürümüz Volkan Uslu ve Çanakkale Valimiz ve şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Tavlı’nın da yer aldığı teşekkür kahvaltısında buluştu. Bayram tedbirleri adı altında, şirketimiz, ilçe kaymakamlıkları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, belediyeler ve Tarihi Alan Başkanlığı’nın koordineli çalışmaları sonucunda gerçekleştirilen uygulamalar, bayram yoğunluğunda deniz ulaşımını hızlandırırken Çanakkale şehir içi trafik sorununu da ortadan kaldırmıştı. 
“BAYRAM BOYUNCA YAPILAN HİZMET TAKDİRE ŞAYANDI”
Valimiz Sayın Orhan Tavlı, kahvaltı organizasyonunda yaptığı konuşmada; bayram tedbirlerinde emekleri olan tüm kurumlara ve canla başla mesai yapan ekip arkadaşlarımıza ve ailelerine teşekkürlerini iletti. Vali Tavlı, şu ifadeleri kullandı: “Gestaş yeni bir şirket. 13-14 yıllık bir geçmişe sahip. Ancak ben şunu görüyorum ki; Gestaş çalışanları şirketini sonuna kadar sahiplenmiş, sonuna kadar bir arada olmanızdan gurur duydum, siz de gurur duyun. Bir şirketi sahiplenmek, o şirketin mensubu hissedebilmek ve sevgiyle yaptığınız işe sahip çıkmak çok önemli. Özellikle bu Ramazan Bayramı’nda, öncesinde ve sonrasında alınan tedbirlerle, sizlerin emeği ile, kaptanından, iskeledeki operasyonda çalışan gişe personeline, çaycısına kadar herkes 7/24 hiç durmadan fedakarca çalıştı. Ramazan Bayramı’nda gerek Çanakkale’de ikamet eden vatandaşlarımızın karşıya geçişlerinde, diğer illerden gelip Ramazan Bayram’ında yakınlarına kavuşmak, bayramı onlarla kutlamak bayramı paylaşmak için seyahat eden tüm vatandaşlarımızın konforlu bir şekilde sevdiklerine, yakınlarına ulaşması için üstün gayretle çalıştınız. Bu bayramda özellikle şunu müşahede ettik. Gerek Gestaş çalışanları, gerek kolluk mensupları, Emniyet, Jandarma, Sahil güvenlik dahil, belediyeler, kaymakamlıklar, işbirliği içerisinde, koordine içerisinde ‘Vatandaşlarımız rahat ve konforlu seyahat etsin’ çabasındaydı ve bekleme sürelerinin en aza indirecek şekilde tedbirler alındı. Bu tedbirler başarılı oldu. Özellikle Ramazan ayında ulaşımda sağladığımız hızlı geçiş ve özellikle personelimizin vatandaşımıza verdiği hizmetler, takdire şayandı.”

Haber Görselleri

  • Vali Orhan Tavlı, GESTAŞ personelleriyle kahvaltıda bir araya geldi
  • Vali Orhan Tavlı, GESTAŞ personelleriyle kahvaltıda bir araya geldi
Martı