Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...




Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

112 Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında Çanakkale’de görev yapan ambulanslar, 2018 yılı boyunca acil sağlık hizmetine ihtiyaç duyan 54 bin 238 vatandaşı hastanelere ulaştırdı. 7 gün 24 saat kesintisiz süren bu hizmetin en büyük paydaşları arasında GESTAŞ Deniz Ulaşım olarak bizler de yer aldık.

Ambulansların hiç kuşkusuz en önemli kriterlerinden biri, hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak. Çanakkale gibi bir lokasyonda ilçeler arasında Boğaz geçişi söz konusu olduğu için deniz ulaşımına ihtiyaç duyulmakta. Söz konusu hastaneye bir an önce ulaşmak olunca da deniz ulaşımının da hızlı şekilde gerçekleşmesi elzem bir durum oluyor.

İşte bu noktada şirketimizin yaklaşımı büyük önem taşıyor. Çanakkale’nin deniz ulaşım şirketi olarak bizler de “Bizim için önce sağlık” mottosuyla insan hayatını her şeyin önünde tutuyoruz.

Özellikle Gökçeada ve Bozcaada’da hastaların anakaraya transferi konusunda önemli bir misyon yüklenmiş durumdayız. Hasta nakil işlemi öncelikli görevimiz olmasa da kamu yararını gözeterek hareket edip, adalarda yaşayan vatandaşların herhangi bir sağlık problemi yaşaması ihtimaline karşı her gece sabaha kadar her iki adada gemimizi bağlı tutuyoruz.

2018 yılında Bozcaada-Geyikli hattında 2, Gökçeada- Kabatepe hattında 20 özel sefer yaparak adalı hasta vatandaşlarımız ana karaya ulaştırıldı. Özellikle bir gecede gemimiz iki kez sadece tek bir ambulans taşıyarak Kabatepe-Gökçeada hattında özel sefer gerçekleştirdi.

2018 yılı içerisinde Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ambulanslar, 2 milyon 392 bin 832 km yol yaptı. Bu kadar ciddi bir iş yükü içerisinde deniz ulaşımı da büyük bir paya sahipti.

Boğaz hattında 70 ambulans geçişine sefer saatine bakılmaksızın öncelik tanıdık.

 

Ambulans seferi nasıl gerçekleşir?

Ambulans seferleri, ciddi bir disiplin içerisinde gerçekleşmekte. Çanakkale’ye hasta sevki olacağı zaman, 112 Acil Komuta Merkezi, GESTAŞ Deniz Ulaşım Çağrı Merkezi ile iletişime geçip, lokasyona göre gemiyi kullanacakları hattı bildirir. GESTAŞ Çağrı Merkezi, ilgili iskele ile irtibata geçerek ambulans geçişi olacağını belirtir. Ambulans, gemiye binmek için iskeleye geldiğinde sefer saatine bakılmaksızın geminin kalkışı gerçekleşir.  

Martı