Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Çanakkale Gökçeada’da çekilen, başrollerini Ata Demirer’in oynadığı “Hedefim Sensin” filmi, Gökçeadalılardan büyük ilgi gördü. Şirketimiz organizasyonuyla, Gökçeada Kaymakamlığı ve BKM işbirliğiyle gerçekleştirilen film gösterimi, Gökçeada’da iki günde yaklaşık 2500 kişiye ulaştı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Meslek Yüksekokulu sinema salonunda gerçekleştirilen gösterim, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 ve 21.00 seanslarında iki günde toplam 12 tekrar yaptı. İlk gün üniversite öğrencilerine özel saat 23.00'te bir gösterim daha gerçekleşti. Böylece toplam gösterim sayısı 13 oldu. 

Gökçeada Kaymakamlığı tarafından dağıtılan ücretsiz biletlere Gökçeadalılar, büyük ilgi gösterirken biletler ilk günden tükendi. 

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ
İlk gün gösteriminde ikinci seansa Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ve Genel Müdürümüz Volkan Uslu da katıldı. Gökçeadalılarla birlikte filmi izleyen Kaymakam Uzunoğlu, ilgilerinden dolayı adalılara, vizyonda olan bir filmi adaya getirdiği için GESTAŞ ve BKM’ye teşekkürlerini iletti. Uzunoğlu, Gökçeadalılara yönelik yaptığı konuşmada “Yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gökçeada’nın tanıtımı için güzel bir eser ortaya konmuş. Bunun yanında bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen başta GESTAŞ olmak üzere, Genel Müdürümüze, ve benim değerli mesai arkadaşlarım olmak üzere hepsine tekrar şükranlarımı sunuyorum. İnşallah biz bundan sonra GESTAŞ ile bu tip sosyal sorumluluk projelerini yapacağız, yapmaya devam edeceğiz. GESTAŞ, bizim ulaşımımızı sağlıyor. Onlar olmasa biz anakaraya ulaşamayacağız. Onlara bu vesileyle bir kaz daha şükranlarımızı sunuyoruz. Çok büyük bir iş başarıyorlar” ifadelerini kullandı.

GÖKÇEADA’YI BİR FİLMDE GÖRMEK FARKLI BİR DUYGU
“Hedefim Sensin” filmini, adalarında izleme fırsatı bulan büyük, küçük Gökçeadalı vatandaşlar, salondan memnun ayrıldı. Film sonunda duyguları sorulan Gökçeadalı çocuklar, adalarında vizyondaki yeni bir filmi izlemelerinin güzel bir ayrıcalık olduğunu, filmi çok sevdiklerini dile getirdi. Adalı vatandaşlar da filmi oldukça beğendiklerini kaydederken özellikle yaşadıkları yerleri bir sinema filminde görmelerinin farklı duygular oluşturduğunu belirtti ve bu tip sosyal sorumluluk projelerinin Gökçeada’da artması gerektiğine vurgu yaptı.

İKİ GÜNDE 2500 KİŞİ İZLEDİ
Gökçeadalılara yönelik ücretsiz film gösterimi, toplam 13 seansta yapıldı. İlk gün 1200’den fazla Gökçeadalı, Hedefim Sensin filmini adada izleme fırsatı bulurken ikinci gün gösterimiyle birlikte bu sayı 2500'ü buldu. 

Martı