Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Tarife dışı olmasına rağmen 13 Kasım 2018'i, 14 Kasım'a bağlayan gece sağlık problemleri yaşayan iki Gökçeadalı vatandaşımızı hastaneye ulaştırılması için iki ayrı özel seferle Kabatepe'ye taşıdık. 

Bozcaada ve Gökçeada'daki vatandaşlarımızın herhangi bir sağlık problemi yaşaması ihtimaline karşı her gece sabaha kadar her iki adada da gemi bağlı tutan şirketimiz, dün iki hastayı iki ayrı özel seferle Kabatepe'ye taşıdı. Sahil güvenlik botlarının hava muhalefeti nedeniyle sefer yapamaması sonrası gece ambulansla hastaneye götürülmesi gereken iki acil hasta için özel sefer aldık. Gelibolu gemisiyle saat 02.45 ve 04.10 saatlerinde gerçekleştirdiğimiz iki özel seferle, biri kalp krizi geçiren, diğeri göğüs sıkışması yaşayan iki hasta, hastaneye sevk edildi. Geçtiğimiz aylarda da benzer özel seferler, Bozcaada ve yine Gökçeada'da şirketimiz tarafından gerçekleşmiş, tek araç dahi olsa hastalanan adalı vatandaşlarımız anakaraya taşınmıştı. 

Gestaş Ailesi olarak hastalarımıza acil şifalar dileriz. 

Martı