Türkçe İngilizce

DUYURU

Online Bilet Yeniden Başladı...

Gökçeada ve Bozcaada hattımızda uygulanan Online Bilet hizmetimiz, Ramazan Bayramı öncesinde yeniden devrede. 10 Haziran Pazar gününden itibaren Gökçeada ve Bozcaada yolcularımız biletlerini online olarak alabilecekler. Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada hattındaki geçişler için ister tabletten, ister pcden, ister mobilden https://online.gdu.com.tr adresine girerek, ya da 444 0 752'yi tuşlayarak çağrı merkezi üzerinden bilet alınabilecek.

Online bilet için: https://online.gdu.com.tr veya 444 0 752

Sefer tarifeleri için: http://www.gdu.com.tr/Sefer

ONLINE BİLET KURALLARI:

GEYİKLİ-BOZCAADA / KABATEPE-GÖKÇEADA

- Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada ve Gökçeada-Kabatepe hattında sefere 24 saatten az bir süre kala rezervasyon işlemi yapılmamaktadır. Yolcu isterse kredi kartı ile https://online.gdu.com.tr adresinden biletini satın alabilir.

- Sefere 24 saatten fazla bir süre olduğu durumlarda rezervasyon yapılabilmektedir. Ancak rezervasyon sefere son 24 saat kalana kadar bilete çevrilmelidir. Aksi takdirde rezervasyon iptal olur.

- Gişelerimizden sefer gününden önceki seferlere nakit satışımız yapılamamaktadır. Sefer gününden önceki seferlere sadece online bilet satışı yapılmaktadır.

- Geyikli-Bozcaada, Bozcaada-Geyikli hattında sefere 1 saat kalana kadar online bilet alımı yapılabilmektedir. Sefere son 1 saat kala online bilet satışı kapanmaktadır.

- Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında aktarma uygulaması geçerlidir. Aktarma geçerlilik süresi 6 saatle sınırlıdır. Aktarma yapılacak güzergahtaki gişeye 6 saatlik aktarma dilimi geçmeden önce PNR numarası bildirildiği takdirde ücretsiz geçiş hakkı kazanılır.

- Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında sefere 2 saat kalana kadar online bilet alımı yapılabilmektedir. Sefere son 2 saat kala online bilet satışı kapanmaktadır.

- Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında, online bileti olan yolcu, sefere 15 dakika kalana kadar gişeye PNR numarasını bildirmek zorundadır. Aksi takdirde bileti, iptal/iade koşullarına göre iptal olunur.

- Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında bileti olan yolcu, bilet aldığı sefere katılmak istemediği takdirde, biletini iptal/iade koşullarına göre iptal edecektir. Biletini iptal eden yolcu, katılmak istediği sefere yeni online bilet alabilir ya da sıra usulüyle gişeden nakit ödeme yaparak sefere katılabilir.

- Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında online bilet alımı esnasında 'gidiş-dönüş' tercih edilebilir.

- Geyikli-Bozcaada hattında ise 'gidiş-dönüş' seçimi yapılmamaktadır. Bozcaada dönüşlerinde sadece rezervasyon uygulaması mevcuttur.

İPTAL/İADE KURALLARI:

- Sefere 1 saat kala ve sonrasında yapılan iptallerde bilet ücreti iade işlemi yapılamamaktadır.

- Sefere 8 saat ile 1 saat kala arasında yapılan iptallerde bilet ücreti, yüzde 50 kesinti ile iade edilir.

- Sefere 8 saat kalaya kadar yapılan iptallerde bilet ücreti, yüzde 10 kesinti ile iade edilir.

BOZCAADA DÖNÜŞLERİ REZERVASYON KURALLARI:

- Tüm seferler, rezervasyon sistemiyle gerçekleşecektir.

- Bozcaada-Geyikli hattında sefere son 1 saat kalana kadar rezervasyon işlemi yapılabilmektedir.

- https://online.gdu.com.tr adresinden veya 444 0 752 çağrı merkezinden rezervasyon yapılmaktadır.

- Aynı plaka ile aynı gün sadece 1 kez rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyonlarını iptal eden yolcular, gün içerisinde sadece 1 kez daha rezervasyon yaptırabilmektedir.

- Rezervasyonlu yolcu, rezervasyon yaptırdığı sefer için, sefer saatine 10 dakika kalana kadar gişeden geçiş yapmadığı takdirde rezervasyon iptal olur.

- Bozcaada-Geyikli yönünde seferlerin tamamı rezervasyonludur. Bozcaada'dan 'gidiş-dönüş' bilet satın alınamaz, rezervasyon yapılamaz.

- Bozcaada-Geyikli hattında kamyon ve tır ile geçiş yapacak olan yolcular, rezervasyonlu yolcular sefere alındıktan sonra feribotlara alınmaktadır. (Yaz döneminde tır-kamyon-otobüs tipi araçların adaya girişlerine trafik komisyonu tarafından izin verilmektedir.)