Türkçe İngilizce

DUYURU

106 ülkeden 700 turizmciye 'Çanakkale' ve 'Troia' anlatıldı...

EMİTT'TE ÇANAKKALE RÜZGARI ESTİ

2018 Troia Yılı'nın ülke ve dünya genelinde tanıtım çalışmaları İstanbul'da düzenlenen EMİTT Fuarı'yla devam etti. 2018 Troia Yılı'nın en büyük destekçisi GESTAŞ olarak, bizler de Çanakkale standında yer alarak ilimizin ulaşım faaliyetlerini turizmin paydaşları ve ziyaretçilerine tanıttık.


Genel Müdürümüz Volkan Uslu, EMİTT Fuarı'na katılarak çeşitli temaslarda bulundu.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN GELEN TURİZMCİLERE

'ÇANAKKALE' VE 'TROİA' ANLATILDI

Emitt Fuarı'nın ikinci gününde, Çanakkale Valiliği'nin girişimleri ve şirketimizin organizasyonunda 106 farklı ülkeden 700'e yakın uluslararası yabancı seyahat acentesi için akşam yemeği düzenlendi. Organizasyonda dünyanın dört bir yanından gelen turizmcilere, 2018 Troia Yılı ile Çanakkale sunumu yapıldı. Pullman Otel'de gerçekleşen geceye Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Çanakkale Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Genel Müdürümüz Volkan Uslu, Çanakkale'nin sanayici ve iş adamları, turizm aktörleri katıldı.

GESTAŞ'TAN ÇANAKKALE'YE İKİ HEDİYE:

İSTANBUL'A DİREKT UÇUŞLAR, MİDİLLİ'YE FERİBOT SEFERLERİ

Genel Müdürümüz Volkan Uslu, yaptığı konuşmada 2018 yılında Çanakkale'de ulaşım konusundaki yatırımlar ve projeler konusunda bilgiler verdi. Genel Müdürümüz, dünyanın dört bir yanından gelen turizm acenteleri temsilcilerine şirketin Çanakkale turizmindeki rolünü ve yakında başlayacak Midilli seferlerinden bahsederek şunları söyledi; "Çanakkale bana göre dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. GESTAŞ, Çanakkale'de doğan bir şirket, araç ve yolcu taşımacılığı yapıyor. Yılda 15 milyondan fazla yolcu, 4 milyondan fazla araç taşıyor. 2018 Troia Yılı öncesinde biz de GESTAŞ olarak arkadaşlarımızla birlikte çalışma yaptık, iş birlikleri yaptık. Çanakkale'ye Troia yılında daha rahat ulaşımı sağlamak için iki hediyemiz oldu. İlki Kasım ayının başından itibaren İstanbul'dan Çanakkale'ye her gün Onur Air ile işbirliği içerisinde uçak seferleri başlatıldı. İkinci müjdemiz, yurt dışına açılma anlamında da Dentur Avrasya ile birlikte işbirliği içerisinde Çanakkale-Midilli seferleri olacak. Nisan ayı sonu gibi başlatmayı planlıyoruz."