Türkçe İngilizce

DUYURU

Gökçeada'da Online Bilet dönemi başladı...

Gökçeada'da Online Bilet dönemi başladı...

Gökçeada arabalı feribot yolcularımız https://online.gdu.com.tr/ adresinden biletini tek tıkla alabilirler.

Biletini online olarak alan yolcularımız, feribotlara binişte öncelik hakkına sahiptirler.

Online Rezervasyon ve Satış Kuralları

• Online rezervasyon işlemi son 24 saat kala bilet satış işlemi gerçekleşmemiş ise iptal olur.

• Online satış işlemi yapıldıktan sonra gelen PNR numarası gerekli olacağı için kolay ulaşılabilecek bir yere not edilmelidir. ONLİNE REZERVASYON İŞLEMİNDE VEYA ONLİNE SATIŞI BİLETE ÇEVİRME İŞLEMİNDE GİŞEDE PNR NUMARASI MUTLAKA GEREKLİDİR. (Lütfen online satış ve rezervasyon işlemlerinde e-posta adresinizi veya SMS ile bildirim istiyorsanız cep telefonu numaranızı doğru girdiğinizden emin olunuz)

• Online satış işlemi tamamlanan araçlar iskeleye sefer saatine 45 dk. kala alınmaya başlayacaktır. Sefere son 15 dk. kala online araç geçişlerine izin verilmeyecektir.

• Kabatepe-Gökçeada hattında sefer saatinden 1 saat öncesine kadar bilet satışı yapılabilmektedir.

• Kabatepe-Gökçeada hattında bir araç plakasına ait iptal edilen bilet, aynı gün en fazla iki kez daha satın alınabilir.

  • Her türlü bilet iptallerinde, iptal ve iade koşulları geçerlidir.

• Araç içi yolcu olarak çağrı merkezinde sadece şoförün bilgileri sorulması yeterlidir.

• Araç tipi yanlış belirtilen biletlerde gemi müsaitliğine göre alınıp alınmayacağına karar verilecektir. Eğer gemi müsait değilse iptal ve iade kuralları geçerli olacaktır. Araç tipine göre ücret tahsil edilecek ise işlem gişede yapılacaktır.

Önemli not: Boğaz hattını kullanan yolcularımıza sunulan Gökçeada'ya ücretsiz aktarma uygulamamız, online bilet sisteminde de geçerli olacaktır. Lapseki-Gelibolu veya Çanakkale-Kilitbahir, Çanakkale-Eceabat hattını kullanan yolcularımız, online sistemde Gökçeada'ya geçeceklerini belirttiklerinde ya da Gökçeada dönüşlerinde Lapseki veya Çanakkale'ye geçeceklerini belirttiklerinde tek hat ücreti ödemeye devam edeceklerdir. (Aktarma uygulamasında 3 saat kuralı geçerlidir)

Önemli not: Aktarma yapacak yolcularımız, örneğin Gökçeada biletlerini online olarak aldıklarında ilk geçiş güzergahı noktasında (Çanakkale İskelesi veya Lapseki İskelesi) gişe memuruna PNR numarasını göstererek Gökçeada'ya aktarmalı geçeceğini bildirmek zorundadır. Aktarma yapacaklarını bildirdiklerinde Boğaz hattından geçişleri ücretsiz olacaktır. Adadan dönüşlerde ise Kabatepe biletini online olarak alan yolcularımız, Eceabat, Kilitbahir ve Gelibolu iskelesinde gişe memuruna PNR numarasını gösteren yolcularımız, aktarma yapacaklarını bildirdiklerinde Çanakkale ve Lapseki'ye ücretsiz geçeceklerdir.

(Aktarma uygulamasında 3 saat kuralı geçerlidir)

Aktarma indiriminden yararlanan yolcularımız, online biletlerini iptal etme hakkını kullanamayacaktır.

Önemli not: Kabatepe-Gökçeada hattında online bilet kontenjanı tek sefer için 60 araç olarak belirlenmiştir. Online bilet için sisteme giren yolcularımız 0/60 şeklinde kapasiteyi belirten bölümde geminin online biletli araç doluluğunu görecektir. (Örn: 5/60, 12/60 veya 60/60 vb.) 60/60 doluluk oranı bildirimi olması, o seferin tamamen dolu olduğu anlamına gelmemektedir. Bu bildirim, sadece online bilet kotasının dolduğunu göstermektedir. Gemideki kalan araç kontenjanı, iskele gişede bilet alarak sıra usulüyle doldurulmaktadır.

İptal ve İade Kuralları

• Satın alınan bilet, sefer saatinden 6 saat önceye kadar iptal edilirse bilet bedelinin %100' ü müşteriye geri iade edilir.

• Satın alınan bilet, sefer saatine son 6 saat ile son 15 dk arasında iptal edilirse bilet bedelinin %50' si müşteriye iade edilir.

• Satın alınan bilet, sefer saatine son 15 dk' dan sonra iptal edilemez.

• Çağrı merkezinden rezervasyon iptali yapılırken müşteri cep telefonuna SMS geleceği için farklı bir numaradan ya da konuşma yaparken müşterinin cep telefonuna gelen kodu söylemesi gereklidir.