Türkçe İngilizce

DUYURU

Çanakkale’de 12 ay Boğaz Turu...

Çanakkale'de bir ilk olan, yıllardır hayali kurulan Boğaz Turu hizmetimiz, bir ilki daha gerçekleştirerek yeniden başladı. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı ve yaz aylarında hizmet veren Boğaz Turu teknemiz, bu sezon hem yaz hem de kış döneminde vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Çanakkale'de Boğaz Turu 12 ay boyunca sürecek. Ramazan ayı öncesinde mehtap turu şeklinde hizmet verecek Boğaz Turu teknesinde Ramazan ayı boyunca da iftar turları düzenlenecek. Geçen yıl özellikle Ramazan ayında Çanakkale halkından ve şehri ziyarete gelen yerli turistler tarafından büyük ilgi gören, Çanakkale turizmi için önemli bir değer olan Boğaz Turu, yeni dönemde kış arası vermeden kesintisiz olarak turlarına devam edecek.

MEHTAP TURU VE İFTAR TURU YAPILACAK

Çanakkale halkı, yerli veya yabancı turistlere şehitlikleri deniz üzerinden ziyaret edebilme, aynı zamanda da boğazın keyfini çıkarabilme şansı tanıyan turun ilk seferleri, 13 Mayıs'ta yapılacak. Saat 17.00'de Eceabat'tan kalkacak, saat 17.15'te de Eski Kilitbahir İskelesi'nden (Çanakkale-Koltuk Barınağı) yolcularını alacak Deniz üzerinden Şehitlik Boğaz Turu, Boğaz'da yaklaşık 1 saat 10 dakikalık bir seyir gerçekleştirecek. İkinci tur ise saat 19.30'da Eski Kilitbahir İskelesi'nden (Çanakkale-Koltuk Barınağı) başlayacak, 19.45'te de Eceabat'tan yolcularını alacak. Mehtap turlarında Boğaz'ın eşsiz güzelliğinde, tüm ihtişamıyla yükselen Şehitler Abidesi'nin gölgesinde güneşin batışını izlemenin keyfini çıkaracak yolcular, iftar turlarında ise, Ramazan ayının maneviyatını, Şehitler Abidesi ve şehitliklerin huzurunda yaşayacak.

UYGUN FİYATLA 4 MEVSİM BOĞAZ TURU

Türkiye'de sadece 6 adet olan, 49 metre uzunluğunda, 900 yolcu kapasiteli, modern donanıma sahip görkemli tur teknesi, sundukları ayrıcalıkların yanı sıra, çok uygun bir fiyat politikasıyla da dikkat çekiyor. Yaz ve kış aylarında olmak üzere 12 ay boyunca devam edecek Mehtap Boğaz Turu'nda, bilet fiyatlarımız kişi başı 12 TL olacak.