Türkçe İngilizce

DUYURU

Gestaş'a ISO 27001 belgesi...

2016 yılında başlattığı bilgi güvenliği çalışmalarını 2017 yılında tamamlayan şirketimiz, bağımsız denetimler sonucu uluslararası geçerliliğe sahip, sektör gözetmeksiniz tüm kurum ve kuruluşlar için uygun bir yönetim sistemi olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 27001 sertifikasını almaya hak kazandı.
Şirketimizde uzun süredir devam eden bilgi güvenliği çalışmalarına 2017 yılı başlarında hız verildi, bu çalışmalar sonrasında ISO 27001 (ISO/IEC/27001) sertifikasını şirketimize verildi. Bağımsız denetimler sonucu ISO 27001 Sertifikası almaya hak kazanan kurumumuz, böylece Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'nde uluslararası bir standarda ulaşmış oldu. Bu sertifikayla birlikte bizler, güvenilir, denizcilik sektöründe dünya çapında bir kurum olma hedefinde güçlü bir adım attık. Şirkette, bir süredir üzerinde durulan, bir kültür olarak benimsenen güvenlik yaklaşımı, ISO 27001 sertifikasıyla birlikte uluslararası standartlara uygun ve kalite odaklı olarak sürdürülecek.
Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü liderliğinde yürütülen çalışmalar, gerek eğitimler, gerekse birtakım düzenlemelerle şirket içerisinde bilgi güvenliği farkındalığı oluşturuldu. Birçok yapılanma ve düzenleme sonrasında ISO 27001 belgesine hak kazanıldı.

BİLGİLER ARTIK DAHA GÜVENLİ
ISO 27001 sertifikasının alınmasıyla ilgili bilgi veren Bilgi Teknolojileri Müdürümüz Hasan Mercan, "Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), şirket içerisindeki elektronik bilgi verilerini koruma, her türlü güvenlik ihlallerini önleme işlemlerini kapsıyor. Yoğun bir çalışma süreci sonrasında sistem gereksinimlerini karşılayarak uluslararası geçerliliği olan, işletmemize birçok fayda sağlayacak sertifikayı almaya hak kazandık. Bu sertifikanın alınması, şirketimizin bilgi güvenliğini dikkate aldığını ve kontrol ettiğini göstermektedir. Bu farkındalık, yönetim ve bilgi sistemlerinin güvenli olduğu konusunda müşterilerimizi, çalışanlarımızı, iş ve çözüm ortaklarımızı da olumlu yönde etkilemektedir. Uluslararası boyutta bir itibar sağlar ve piyasa güvenini arttırır, riskleri minimize eder" ifadelerini kullandı. Mercan, başarının asıl mimarı Genel Müdürümüz Volkan Uslu'yla birlikte sertifikayla poz verdi. Uslu, şirketimizin uluslararası anlamda büyümeye devam edeceğini dile getirdi.