Türkçe İngilizce

DUYURU

Şirketimizden Depremzedelere Giyim Yardımı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yaşanan, 6 Şubat'tan bu yana irili ufaklı boyutlarda devam eden depremlerin yaraları yavaş yavaş sarılırken Gestaş, depremzedelere giyim yardımında bulundu. Özellikle çocukların kaban ve bot ihtiyacını karşılamak için harekete geçen şirket, depremden zarar gören köylerdeki vatandaşlara giyecek yardımı yaptı. Giyim yardımları depremden en fazla hasar gören Yukarıköy ve civarı köydeki çocuklara iletilirken fazlası da ihtiyaç halinde dağıtılmak üzere Çanakkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın depolarına koyuldu.

Depremin ilk gününden itibaren bölgeye yapılan yardımlar, aradan 1 hafta gibi bir süre geçmesine rağmen azalmadan devam ederken Gestaş personeli, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda depremzedelerin yardımına koştu. Cuma günü ve Pazartesi günü olmak üzere iki günde yardımlar Gestaş personeli tarafından Yukarıköy ve çevre köylerdeki depremzede çocuklara ulaştırıldı; büyük bir kısmı da ihtiyaç halinde muhtaç sahibi depremzedelere verilmek üzere ilgililere teslim edildi.

Giyim yardımlarına bizzat katılan Gestaş personeli, zor günler geçiren vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti; özellikle çocuklara yönelik yapılan yardımlar, minik depremzedelerin yaralarını biraz olsun sarmış oldu. Çanakkale Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın görevlileriyle birlikte ihtiyaç sahipleri tek tek belirlenirken kaldıkları konteynerlerde ziyaret edilen depremzede vatandaşlarla yakından ilgilenildi.