Türkçe İngilizce

DUYURU

EMİTT Fuarı'nda Çanakkale'yi tanıttık...

Çanakkale 50 bin ziyaretçiye tanıtıldı

Dünyanın ve Türkiye'nin önemli fuarlarından Doğu Akdeniz ve Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) sona erdi. Bu yıl 21. kez ziyaretçilerini ağırlayan, Türkiye'nin dört bir yanından ve dünyadan turizmcileri buluşturan, dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında gösterilen EMITT'te Çanakkale standı, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. 4 gün boyunca yaklaşık 50 bin ziyaretçi fuarı gezerken Çanakkale şehri de ilin turizm değerlerini yüz bini aşkın kişiye tanıttı. Şehrin deniz ulaşım şirketi olan Gestaş olarak bizler de açtığımız stantla şehrimizin tanıtımına katkıda bulunduk.

Fuarda katılım sayısı her geçen gün artarken Çanakkale standı da düzenlenen görsel şovlarla misafirlere güzel bir fuar anısı yaşattı. Çanakkale, denizi, güneşi, şehitlikleri, adalarıyla turizmin önde gelen şehirlerinden olurken şehrin deniz ulaşım şirketi olarak destinasyonlarımız arasında bulunan Gökçeada ve Bozcaada'nın yanı sıra şehrin önemli noktalarına dikkat çekti; kurumumuzun misyonu ve vizyonunu ziyaretçilere aktardı.

ÇANAKKALE İÇİN ÖNEMLİ BİR TURİZM DEĞERİYİZ

Fuara bizzat katılım gösteren Genel Müdürümüz Volkan Uslu, Çanakkale'nin önemli bir değeri olarak bu tip oluşumlurda her zaman yer almaya özen gösterdiklerini dile getirdi. Yılda 15 milyon yolcu ve yılda 4.3 milyon araç taşıma kapasitesiyle Çanakkale turizmi için önemli bir firma olduklarının altını çizen Uslu, "Gökçeada ve Bozcaada Çanakkale turizmi için çok önemli iki değer. GESTAŞ olarak bu iki adanın anakarayla birleşmesini sağlıyor, gerçek anlamda bir gönül köprüsü kuruyoruz. Ayrıca Çanakkale Boğazı geçişlerinde de yüksek yolcu potansiyelimizle Çanakkalemizin turizmine önemli katkı sağlıyoruz. Çanakkale'nin turizminin yanı sıra her türlü değerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda EMİTT için de Çanakkale standında şehrin tanıtımı için yer aldık. Verimli bir fuar olduğu düşüncesindeyim" ifadelerini kullandı.


BAKAN NABİ AVCI ÇANAKKALE STANDINDA

Fuar boyunca tiyatro gösterileri ve çeşitli etkinliklerle ilin tanıtımını yapan Çanakkale Standı, fuarın üçüncü gününde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı'yı ağırladı. Sayın Valimiz Orhan Tavlı ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail Kaşdemir'in ağırladığı Bakan Avcı, tiyatro ekibinin seslendirdiği Çanakkale türküsünü bir süre dinledikten sonra Çanakkale standını gezdi.

2018'DE GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Truva Atı, Şehitler Abidesi, Asos, Bozcada, Gökçeada, zeytin, zeytinyağı, peynir helvası kısacası Çanakkale'nin tüm değerlerinin tanıtıldığı fuarda Çanakkale Valiliği, İl Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, GESTAŞ, Çanakkale Belediyesi, Gelibolu Belediyesi, Gökçeada ve Bozcaada belediyeleri, ÇATOD ve Çanakkale Ticaret Borsası, ilin tanıtımı için deskleriyle yer aldı. Çanakkale ili için iyi bir turizm yılı olması dileğiyle; EMİTT2018'de görüşmek üzere...